SAT team

Mějte stále vodu!

Mějte vodu stále sebou

Jestli že plánujete akci, měli by jste být patřičně vybaveni. Jednou z nezbytných částí takového vybavení je i nádoba na vodu, polní láhev či "čutora". Zásahové jednotky a jiné útvary rychlého nasazení pochopitelně polní lahve nepotřebují, akci mají za 30 minut zasebou a do hodinky zase spokojeně leží u televize :-). My bychom však neměli na dostatečný přísun tekutin zapomínat.

Pokud nepužívate vak na vodu, jedinou další přijatelnou volbou je polní láhev . Takovou lahev koupíte v každém armyshopu, ani s výběrem by neměl být problém, všude budou mít aleaspoň 3 typy. V tomto článku si představíme několik typů polních lahví.

 

Polní láhev používaná Českou armádou


Polní láhev poučívaná AČR. Plastová, dříve hliníková, uložená v filcovém pouzdře, opatřeném koženými popruhy pro uchycení např. na opasek.

 

Polní láhev US Army

Jedna z mnoha lahví používaných americkou armádou, u nás asi nejdostupnější je na obrázku. Plastová láhev uložená v pouzdře, které může mít mnoho maskovacích vzorů a provedení. Pouzdro se připíná dvěma kovovými sponami k opasku..

 

Německá polní láhevV minulosti tuto láhev používala německá armáda. Asi nejlevnější typ polní lahve vůbec. Současné německé polní lahve se velmi podobají těm americkým.

Britská polní láhevPolní láhev používaná britskými ozbrojenými silami. Korkový uzávěr, zelený látkový potah a popruh v přeskami pro upevnění na nosný systém nebo na opasek.